Polańczyk

Polańczyk to świetne miejsce na wypoczynek dla wszystkich, którzy z jednej strony pragną oderwać się od codzienności i wielkomiejskiego zgiełku, ale z drugiej niekoniecznie pociąga ich urlop na ekstremalnym odludziu, gdzie trudno o podstawowe środki do życia. To niewielkie miasteczko na progu jednych z najpiękniejszych gór Polski – Bieszczad – to idealne rozwiązanie, złoty środek pomiędzy na wpół dzikimi górami i spokojną atmosferą przyjaznej prowincji. Przyjrzyjmy się temu, jak wiele możliwości dają wczasy w Polańczyku!

Polańczyk to mała miejscowość uzdrowiskowa, pięknie wkomponowana w malowniczy górski krajobraz. Łączy ona w sobie wszystko, co powinno charakteryzować wysokiej klasy kurort wypoczynkowy, przy jednoczesnym wyeliminowaniu wszystkich uciążliwości związanych z byciem kurortem (np. nadmiaru gości w sezonie). Karpacki klimat sprawia, że nie dochodzi tutaj do stagnacji powietrza, dużo mniej odczuwalna jest jego wilgotność i nie ma szans na gromadzenie się smogu, bo wszystkie zanieczyszczenia są wypychane z regionu przez kontynentalne wiatry.

Dodatkowym atutem powietrza w Polańczyku jest fakt, że w jego pobliżu znajduje się wiele odwiertów wód, w których potwierdzono występowanie całego mnóstwa minerałów i substancji zdrowotnych. Dlatego też od wielu lat, właśnie do Polańczyka kierują się ludzie, którzy cierpią m.in. z powodu chorób układu oddechowego.

Polańczyk leży nad słynnym Jeziorem Solińskim. Powoduje to nie tylko jeszcze bardziej sprzyjające warunki klimatyczne, lecz także dużo większe możliwości pod względem aktywnego wypoczynku. Można znaleźć tutaj wiele wypożyczalni sprzętu do uprawiania sportów wodnych, których wybór jest zresztą stale poszerzany. Rozmiary zalewu gwarantują to, że każdy może mieć jego kawałek tylko dla siebie i odpoczywać w ciszy i spokoju. Wczasy w Polańczyku to również możliwość wycieczek pieszych. Cały czas bowiem powstają tam nowe trasy trekkingowe i służące do nordic walkingu.

Dla tych, którzy od czasu do czasu lubią jednak zmierzyć się z żywiołem gór, Polańczyk również jest świetnym rozwiązaniem. Niecała godzina jazdy samochodem dzieli uzdrowisko od Bieszczadzkiego Parku Narodowego i mnóstwa szlaków górskich, na których nadal nie ma zbyt wielu wędrowców, zdarzają się natomiast dzikie zwierzęta. Spędzać wczasy w Polańczyku i chociaż na dzień nie wyrwać się w góry to grzech!

Polańczyk to miejscowość otwarta na przyjęcie bardzo wielu gości. Jest tu naprawdę dużo miejsc oferujących noclegi w standardzie optymalnym lub wysokim. Równie bogata jest baza gastronomiczna. W Polańczyku istnieje również bardzo wiele manufaktur spożywczych wyrobów naturalnych, w których można się zaopatrzyć we wszelkiego rodzaju miody, syropy, soki czy lokalne nalewki. Ponadto stacjonuje tam lub posiada swoje pracownie wielu artystów i rzemieślników. Nabycie od nich rzeźby lub obrazu na pewno będzie piękną pamiątką na wiele lat.

Wypoczynek w Polańczyku to gwarancja tego, że Twoje wczasy będą naprawdę udane!