Wakacje na wybrzeżu

Polskie morze jest piękne, a ilość miejscowości położonych nad Bałtykiem sprawia, że każdy znajdzie miejsce idealne dla siebie. Czy zatłoczone plaże, czy miejsce do imprez, spacerowania, zwiedzania… Także osoby lubujące się w ciszy i spokoju znajdą ukojenie. Warto rozejrzeć się nad tym, co proponują nasze nadmorskie kurorty, aby spędzić wakacje tak, abyśmy wrócili z nich wypoczęci i zadowoleni, a to co przeżyliśmy aby zapadło nam na długo w pamięci i przywoływało same przyjemne wspomnienia.

Takie widoki zachęcają do spędzenia wakacji nad morzem

Hotel czy domek?

Hotele zazwyczaj gwarantują nam szereg atrakcji takich jak baseny, wyżywienie, wieczorne koncerty, bądź usługi SPA. Dla jednych hotel będzie obowiązkowym miejscem noclegu, ale duża ilość osób bardzo chętnie wybiera domki, które dają poczucie prywatności i ciszy. W dobie pandemii zdecydowanie bezpieczniejszym wyborem jest wynajem domku letniskowego na wyłączność, gdyż ograniczamy kontakty z obcymi. Ponadto zazwyczaj cena za wynajem domków nad morzem jest zdecydowanie bardziej atrakcyjna, niż cena za nocleg w hotelu i przyjęło się, że najczęściej płaci się po prostu za wynajem domku, a nie za ilość osób, która będzie w nim przebywać.

domki nad morzem
Domki nad morzem biją rekordy popularności w znanych portalach noclegowych

W domkach wypoczynkowych także mamy do dyspozycji kuchnię, co przekłada się na brak konieczności stołowania się w drogich nadmorskich restauracjach. Domki zapewniają także przestrzeń do relaksu – dzieci znajdą swój kawałek miejsca przed domkiem i będą zdecydowanie bardziej zadowolone z wypoczynku niż w chwili, kiedy miały by spędzać czas w zamkniętym pokoju hotelowym.

Międzyzdroje – niewielkie miasteczko z potężną chęcią rozwoju

Międzyzdroje położone są na wyspie Wolin. Jest to małe miasto, które z roku na rok coraz bardziej pięknieje i oferuje turystom szereg atrakcji. Z roku na rok wiele się tam zmienia – remonty, nowe hotele, poszerzona plaża, pięknie zagospodarowana promenada i zieleń miejska a także co rusz otwierane nowe lokale gastronomiczne. Wieczorami można podziwiać piękne zachody słońca na plaży bądź molo, nocą udać się do jednego z klubów potańczyć, a następnego dnia rano pospacerować po Wolińskim Parku Narodowym, odwiedzić Kawczą Górę lub zagrodę pokazową żubrów.

Świnoujście – popularny kurort

Świnoujście – niedługo bardziej dostępne dla turystów z głębi kraju

Świnoujście jest miastem zdecydowanie większym niż Międzyzdroje. Spotkamy tu ogromną ilość turystów z Niemiec, a niedługo za sprawą budowanego tunelu dojazd dla turystów z Polski stanie się jeszcze przyjemniejszy z uwagi na brak konieczności odstania długiego czasu w kolejce na prom. Położenie przy granicy ułatwi także podróż do Niemiec jeśli chcielibyśmy zwiedzić nadmorskie miejscowości takie jak Ahlbeck czy Ziinowitz. W Świnoujściu znajdziemy najwyższą latarnię morską na polskim wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Dla turystów udostępnione do zwiedzania są zabytkowe fortyfikacje, w których niejeden fan historii znajdzie coś dla siebie. Szeroka promenada i piękna plaża z pewnością pomieszczą tysiące turystów i każdy z nich znajdzie w tym mieście dla siebie miejsce.

Mierzeja Helska

Na Mierzei Helskiej znajdziemy malutką miejscowość, gdzie z jednej strony mamy Może Bałtyckie, a z drugiej Zatokę Pucką. Kuźnica jest pięknie położoną, spokojną miejscowością. Puste plaże, czysta woda, piękna ścieżka rowerowa biegnąca wzdłuż Mierzei – to zdecydowanie raj dla osób, które chcą odpocząć od zgiełku miast.